Všechno to začalo někdy na základní škole. To jsme ještě měli vlasy kratší než rozum a v hlavách se zrodil sen mít vlastní kapelu a do síně slávy vstoupit koncertem na školní akademii. Nápad však zůstal až do konce základky tam, kde se zrodil a akademii jsme nějak nestihli. Se začátkem střední se objevila první iniciativa a Pavel a Dalibor zkouší skloubit preludování dohromady. Moc to nešlo, ale bavilo nás to :) Když úroveň hluku z našich nástrojů dosáhla jisté hranice, byli jsme nuceni sehnat si zkušebnu. Měli jsme kliku a sehnali malinkou místnůstku, kde jsme se zabydleli. Vypadalo to nějak takhle :).

Po nějaké době přišlo první vystoupení a bylo na čase začít shánět další členy do kapely. Na palubu se nalodil bubeník Lukáš Novotný a basák Matty. Toto období však nebylo příliš plodné, vystřídalo se u nás několik kytaristů a začaly se objevovat rozdílné názory na to, co vlastně chceme hrát. Kvůli tomuto problému nás opustil bubeník a my byli zase skoro na začátku.

Jenže když už se něco nakousne, těžko se s tím přestává. A tak se k nám díky souhře mnoha náhod (je to na delší povídání) přidává Standa. Díky inzerátům nacházíme také Jiříka. Poslední dva jmenovaní nás nakopli takovou silou, že jsme začali tvořit vlastní písničky a měli obrovskou chuť hrát! A to už přišel první duben a s ním i geniálně načasovaný a historicky první koncert Etavíry (v případě neúspěchu jsme mohli oznámit, že to byl jen apríl :) No a od té doby se to snámi "veze" pořád dál a dál až do současnosti :)